Çocuklar İçin Pumkin Online İngilizce Oyunu

Bu yazımda sizlere çocuklar için İngilizce oyun olan Pumkin online İngilizce öğrenme programını tanıtacağım. Bir İngilizce öğretmeni olarak bu oyunu iki çocuğumda da uyguladım ve oldukça başarılı sonuçlar aldım. Eğer siz de 0-6 yaş arası bir çocuğa sahipseniz ve ona İngilizceyi etkili bir şekilde öğretmek istiyorsanız mutlaka Okul Öncesi Çocuklara İngilizce Öğretimi ile ilgili yazıma göz atınız. İlgili yazımda da belirttiğim gibi okul öncesi dönemde çocuklara İngilizce öğretirken sizin en büyük yardımcınız oyunlar olacaktır. Çünkü bu dönemde çocuklar için oyun her şey demektir.

Çocuklar için İngilizce oyun
Pumkin: Çocuklar için eğlenceli ve dikkat çekici bir İngilizce oyun uygulaması

Peki oyun çocuklar için neden bu kadar önemlidir?

  • Oyun oynamak çocukları ruhsal, bedensel, zihinsel ve duygusal açıdan geliştirir.
  • Çocuklar oyunlar aracılığıyla kendilerini ifade ederler.
  • Algılarının en açık olduğu zaman oyun zamanlarıdır. Oyun oynarken öğrenirler.
  • Problem çözme yetisini, yaratıcı düşünmeyi, kendini ifade etmeyi, yeni ifadeleri anlamayı, iş birliğini oyunlar aracılığıyla öğrenirler.

Çocuklara İngilizce öğretirken de oyunlardan olabildiğince çok yararlanmalıyız. Yukarıda da belirttiğim gibi çocuklar oyun oynarken öğrenirler.

Pumkin Online İngilizce uygulaması da oyun aracılığıyla çocuklara İngilizce öğretmeyi amaçlıyor. Ben bir İngilizce öğretmeni olarak iki çocuğumla da uyguladığım ve onların İngilizce öğrenmesinde çok faydasını gördüğüm Pumkin Online İngilizce Öğretim uygulamasını size tanıtmak ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.


Çocuklar İçin Pumkin Online İngilizce Öğretim Uygulaması Nedir?

3-10 yaş grubu çocuklara eğlenceli şekilde İngilizce öğretmeyi amaçlayan (ve öğreten) bir İngilizce oyun uygulamasıdır. Bu oyunu çocuğunuza düzenli bir şekilde oynatırsanız, 5. ayın sonunda çocuk temel düzeyde İngilizce becerisini edinmiş olacak. Bu sebepten dolayı ebeveynler dışında, bu uygulamayı özellikle okul öncesi öğretmeni olup öğrencilerine eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde İngilizce öğretmek isteyen ana sınıfı öğretmenlerine, 1. sınıfları okutan sınıf öğretmenlerine ve 3-10 yaş arası öğrencileri olan İngilizce öğretmenlerine mutlaka tavsiye ediyorum.

Pumkin İngilizce Öğretim sistemlerini en verimli şekilde masa üstü veya diz üstü bilgisayarlarda ve akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Cep telefonu ve tabletlerde nasıl kullanıldığını öğrenmek için lütfen buraya tıklayınız.


Pumkin İngilizce Öğretim Sisteminin Uygulanması ve İşleyişi

Bu uygulama İngilizceyi aynı anadil mantığıyla öğretmeyi amaçlıyor. Yani aslında çocuklara İngilizceyi öğretmiyor, oyun aracılığıyla çocukların İngilizceyi edinmesini ve sürekli tekrarlarla ve ilgi çekici aktivitelerle dil becerisi geliştirmelerini sağlıyor. Öğretilen bilgiler unutulur ancak edinilen beceriler asla unutulmaz. Bu yüzden bu uygulamada çocuklar oyun içinde eğlenirken İngilizceyi de edinmiş oluyorlar.
Yazımın bundan sonraki bölümünde Pumkin oyununun işleyişi ve uygulamasıyla ilgili bilgi vereceğim ve bir İngilizce öğretmeni olarak diğer oyun veya uygulamalardan farkını sizlerle paylaşacağım.


1- Kelime Bilgisi

Bu uygulama sayesinde çocuklar temel düzeyde 500 kelimeyi rahatlıkla edinmiş ve gün içinde kullanıyor olacaklar.
Bu uygulama kelime bilgisini her seferinde farklı olmak üzere aşağıdakine benzer küçük çocukların ilgsini çekecek şekilde veriyor. Öğrendikleri kelimeleri sürekli farklı tip oyunlarla tekrar ediyorlar ve bu tekrar sayesinde çocuk farkında olmadan kelimeleri öğrenmiş oluyor.

2- Cümle Yapıları ve Dil Bilgisi

Bu konuyu da yine eğlenceli ve farklı bir çok teknikle veriyor. Önce gramer ve cümle yapılarını oyun içindeki karakterler kullanıyor. Daha sonra bunu eğlenceli ve dikkat çekici oyunlarla pekiştiriyor.

Diğer uygulama ve oyunlardan farklı olarak burada çocuğa hafıza oyunu oynatıyor ve dikkatini geliştiriyor. Çocuk oyuna odaklanırken cümle yapısını zaten öğrenmiş oluyor.

3- Diyaloglar

İlgi çekici diyaloglarla öğretmeyi eğlenceli hale getiriyor ve diyaloglarda sürekli tekrara yer vererek çocuklara sezdirmeden öğretiyor.

4- Ses bilgisi ve okuma

Yine diğer uygulamalardan farklı olarak Pumkin uygulaması çocuklara sesleri tanıtıyor ve İngilizce okumayı öğretiyor. Özellikle 6-7-8 yaş çocukların İngilizce okuma becerisini eğlenceli, öğretici ve dikkat geliştirici etkinliklerle geliştiriyor. Eğer çocuğunuz 3-4 yaşındaysa bu kısmı onlara yaptırmayabilirsiniz. Ama ben 4 yaşında kendi çocuğuma bu bölümleri yaptırmaya başladım ve o yaşta sesleri tanımaya başladı. 6 yaşına geldiğinde İngilizce kelimeleri okuyabiliyordu. Özellikle 1. ve 2. sınıfa giren İngilizce öğretmenleri için müthiş bir kaynak. Çünkü çocuklar o yaşta İngilizce kelimeleri Türkçe gibi yazıldığı gibi okuyorlar. Bu uygulama sayesinde çocuk İngilizcenin yazıldığı gibi okunmadığını anlayabiliyor. Aşağıda bir hafıza oyunuyla seslerin verilişini görebilirsiniz.

5- Klavye kullanımı ve yazma

Yine bu uygulamayı diğer uygulamalardan bir adım öne çıkaran bir etkinlik. Özellikle 6-7-8 yaş çocuklar için İngilizce yazma ve klavye kullanım becerilerini geliştiriyor. Şu an 4 yaşında olan kızım bu etkinlik sayesinde klavyedeki bazı seslerin yerini öğrendi bile!

Buraya tıklayarak yukarıdaki becerilerin ne şekilde verildiğini görebilirsiniz. Sayfadaki etkinlikleri kendiniz deneyebilirsiniz.


Çocuklar İçin Pumkin Online İngilizce Öğretimi Uygulamasının Konuları Nelerdir?

Bu uygulamanın içeriği “to be” fiileri ve aile bireylerinin öğretimiyle başlıyor, günlük rutinlerin anlatıldığı geniş zamanlı fiillere kadar öğretiliyor. Renkler, sayılar, saatler, sıfatlar, sınıf içi komutlar, sınıf eşyaları, vücudun bölümler gibi bir çok konu oyun içinde veriliyor. Kısacası çocuklar 2. sınıf ve 3. sınıf İngilizce müfredatının çoğunu öğrenmiş oluyorlar diyebilirim.

Burada size örnek bir ders aktivitelerinden bahsedeceğim. Çocuklara sayıları öğretirken aşağıdaki adımlar izleniyor ve çocuklar henüz 3-4 yaşlarında rakamları tanıyorlar ve sayma becerileri gelişiyor.

Buraya tıklayarak sayıların nasıl öğretildiğini görebilirsiniz. İşte bu sistem içindeki bütün konular buna benzer şekilde öğretiliyor ve öğretim gerçekten kalıcı oluyor.

Aşağıda Çocuklar İçin Pumkin Online İngilizce Öğretim Sisteminin tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

PUMKIN ONLINE İNGİLİZCE ÖĞRENME UYGULAMASI TANITIMI


Çalışma Kağıtları ve Çıktılar

Bu sistemin diğer oyun ve uygulamalardan önemli farklarından birisi de şu; Çocuklar oyunu oynadıktan sonra hem öğetmenler hem de ebeveynler her oynadıkları konu ve oyunla ilgili şuna benzer boyama, eşleştirme, yazma etkinliği gibi çıktılar alıp çocuklara verebilir. Sınıf içi ve evde yapacakları müthiş bir etkinlik!

Diğer çalışma kağıdı örnekleri;

Örnek 1 Örnek 2 Örnek 3


Ödüllü oyunlar ve sanal hayvan koleksiyonu

İşte bu uygulamayı diğerlerinden üstün kılan bir özelliği daha. Bu uygulama 5 aylık bir uygulama. Her ayda 4 hafta var ve her haftanın içinde 5 günlük etkinlikler var. Günün etkinliğini bitiren çocuk etkinlik sonunda bir hayvanı (yumurtadan çıkıyor) özgür bırakıyor ve 100’den fazla hayvanı keşfediyor. Hayvanların üzerine tıklayarak onların İngilizce konuşmasını sağlıyor.

Ayrıca oynadıkları her oyunun sonunda madeni para toplama oyununu oynuyorlar. Topladıkları paralarla da yumurtadan çıkan hayvanları satın alıyorlar. Madeni para toplama esnasında çocukların motor becerileri ve el göz kordinasyonları gelişiyor. Oyun çok heyecanlı olduğu için müthiş bir zevkle oynuyorlar.

Aşağıdaki videoda ödül oyunu ve hayvan koleksiyon sistemini görebilirsiniz.


Aşağıda da 4 yaşındaki kızımın bu oyunu oynarken çektiğim videolarını izleyebilirsiniz. Sadece metal para toplama oyununda paralar çok hızlı olduğu için ona yardım ediyorum. Diğer etkinlikleri kendi yapıyor. Özellikle metal para toplama oyununda çok heyecanlı 🙂 Hayvan koleksiyonuna bakmayı ve onları konuşturmayı da çok seviyor.Çocuklar için İngilizce oyun; Pumkin

Pumkin uygulaması hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayarak uygulamanın sayfasına gidebilirsiniz.


Pumkin Online İngilizce Öğretim Uygulaması Ücretli Mi?

Evet. Pumkin online İngilizce öğretim uygulamasının 12 aylık üyeliğini 189,50 TL’ye satın alabilirsiniz.

Ancak sadece www.ingilizceciyiz.com sitemize özel 12 aylık üyeliğe sadece 149,50 TL’ye sahip olabilirsiniz. Eğer kredi kartı kullanmak istemiyorsanız ve havale youluyla indirimli satın almak istiyorsanız aşağıda yorum yaz kısmından bize bildirebilirsiniz.

Sistem kendine o kadar güveniyor ki satın aldıktan sonra memnun kalmazsanız bir ay içinde tüm paranızı iade ediyor. Satın alın, çocuklarınız veya öğrencilerle deneyin, memnun kalmazsanız ve çocuğunuzda İngilizceyle ilgili her hangi bir değişim görmezseniz iade edin.

12 Aylık Pumkin Online Dil Öğretim Sistemini İndirimli 149,50 TL’ye Satın Almak İçin Tıklayınız

3-6 yaş çocuklarına İngilizce öğretmek isteyen ebeveynler, fark yaratmak isteyen ana sınıfı öğretmenleri ve 1. ve 2. sınıfı okutan İngilizce öğretmenleri için müthiş bir kaynak olan bu uygulamayı sizlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Ayrıca çocuklara İngilizce öğretiminde kullanabileceğiniz diğer ücretli ve ücretsiz İngilizce oyun, uygulama ve internet siteleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çocuklarınıza İngilizce öğretirken ihtiyacınız olan her şey için buraya tıklayınız.

Okul öncesi çocuklara dinletebileceğiniz İngilizce şarkılar için buraya tıklayabilirsiniz.

Share:

2 thoughts on “Çocuklar İçin Pumkin Online İngilizce Oyunu

  1. Merhaba hocam Ben bu pumpkin dil öğretim sistemini satın almak istiyorum.Ama hesaba havale yapmak istiyorum.Nasıl oluyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir