DYNED

Sayın İngilizce Öğretmenlerim ve Sevgili Öğrenciler,
Bu yazımızda Dyned ile ilgili ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz. Dyned nedir? Nasıl Kurulur? Dyned Nasıl İndirilir? Dyned Şifresi Nasıl Alınır? gibi Dyned ile ilgili sıkça sorulan soruların cevapları burada.

Dyned Nedir?

Dyned 4. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrencilerin kullanabileceği, İngilizceyi geliştirmeye yarayan interaktif bir İngilizce dil programıdır. Bu program öğrencilerin dinleme, konuşma ve gramer becerilerine odaklanan, onları İngilizce konusunda geliştirmeyi amaçları bir programdır.


Dyned Nasıl Kullanılır?

Dyned Yabancı Dil Programını masa üstü bilgisayar ve laptoplarınızda, tablet veya akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle öğretmeninizden aldığınız kullanıcı adı ve şifreleriniz gereklidir. Bu kullanıcı adı ve şifrelerinizle giriş yaptıktan sonra Dyned çalışmaya başlayabilir, performansınızı ve soncunuzu öğretmeninizden öğrenebilirsiniz.


Dyned Nasıl İndirilir? Dyned Nasıl Kurulur? Dyned Nasıl Yüklenir?

Dyned İngilizce dil programını indirmek için buraya tıklayınız. Daha sonra karşınıza gelen sayfada “Turkey (Sadece Resmi Okullar)” sekmesi seçilerek işletim sisteminize göre “Download for Windows” veya “Download for Mac” butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Buraya tıklayarak kurulum için daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar kullanma konusunda iyi değilseniz şu videoyu izleyerek Dyned’i kolayca kurabilir çalışmaya başlayabilirsiniz.
Android sistemli cep telefonu ve tablete sahip olanlar Google Playstore’a girerek Dyned’i indirabilirler.Dyned nasıl şifre alınır? Dyned’e nasıl giriş yapılır? Dyned Kullanıcı adı ve şifre öğrenme?

Dyned dil programı tüm dünyada özel sektörde ve devlet kurumlarında kullanılan bir programdır ancak Türkiye’de sadece resmi okullarda kullanılmaktadır. Bu sebeple Dyned kullanıcı adı ve şifrelerini 4. sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler sadece öğretmenlerinden alabilirler. Diğer kişiler resmi olarak Türkiye’de Dyned dil eğitim sistemini kullanamazlar.

Dyned kullanıcı adı ve şifrenizi aldıktan sonra buradaki videoyu izleyerek nasıl giriş yapılacağını kolayca görebilirsiniz.


Dyned’e Nasıl Öğrenci Kaydedilir Eklenir? Dyned Öğrenci Nasıl silinir?

2017 yılından itibaren Dyned’e öğrenci ekleme sistemi tamamen değişti. Dynede öğrenci kaydetmek, öğrenci eklemek veya silmek için artık www.dynedkayityonetimisistemi.meb.gov.tr adresine girmek ve gerekli işlemleri yapmak gerekiyor. İşte Dynede öğrenci ekleme kaydetme işlemlerini yapmak için bilmeniz gerek her şey için lütfen buraya tıklayınız.

Dyned Records Manager Nedir? Dyned Records Manager nasıl indirilir? 

Dyned Record Managaer öğretmenlerin giriş yaptıkları bir platformdur. Öğretmenlerin öğrencilerini Dyned sisteminden takip edebilmeleri için Dyned Record Manager indirmeleri gerekmektedir. Dynedi buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra sırasıyla “Bilgisayarım-C:-Progam Files-Dyned” klasörüne girin. Burada Records Manager’ı göreceksiniz. Bu dosyayı masa üstüne kopyalayarak Records Manager’a giriş yapabilirsiniz.


Dyned Racords Manager Şifresini nasıl alırım? Dyned Racords Manager öğretmen girişi? Dyned Racords Manager kullanıcı adı ve şifresi alma? 

Bunun için öncelikle okul kurum kodu ve okulunuzun dyned şifresini bilmeniz gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız ilçe milli eğitim müdürlüklerinizin ilgili birimine danışabilirsiniz veya okulunuzun mebbis ana sayfasından alabilrsiniz.
www.dynedkayityonetimisistemi.meb.gov.tr adresine giderek okul kurum kodu ve okul dyned şifresini ve e-posta adresinizi girin. E posta adresinize gelen şifreyi deilgili ekrana girerek Dyned sistemine girmiş oluyorsunuz. Daha sonra sınıf oluşturabilirsiniz. Sınıf oluştururken sizden e posta ve şifrenizi girmenizi isteyecek. İşte oraya girdiğiniz e-posta ve şifrenizle Dyned Records Managera giriş yapabilir, öğrencilerinizi takip edebilirsiniz.

Dyned ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları aşağıda cevap yaz kısmına yazabilirsiniz. En kısa sürede cevaplanacaktır.